fbpx

Lulu and Tete przedstawia...

Książka Szydełkowe lale
proste i śliczne!

15 projektów amigurumi

 

Czy książka Szydełkowe Lale jest dla Ciebie?

 

  • Chcesz nauczyć się szydełkować?
  • Podobają Ci się szydełkowe lale?
  • Szydełkujesz już dość długo, ale chciałybyś spróbować czegoś zupełnie nowego?

To odpowiedź brzmi - jak najbardziej!

Szydełkowe Lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi

Dlaczego SZYDEŁKOWE LALE?

Zrobienie lali na szydełku to coś więcej, niż tylko szydełkowanie. Trzeba zaplanować, jak ma ona wyglądać: jaki zrobić jej kolor skóry, jakiej włóczki użyć na włosy, dobrać kolory na ubranka… Szydełkowanie lal rozwija naszą kreatywność do najwyższego stopnia.

Nie mówiąc o tym, że tworząc lalę możemy konsultować jej wygląd z naszymi najważniejszymi „klientkami” – córkami czy wnuczkami.

W książce znajdziesz aż 15 projektów na szydełkowe lale i ich małych przyjaciół!

Co znajdziesz w książce?

15 wzorów
na szydełkowe lale

Postaci z książki są tak dobrane, że możesz stworzyć całe rodziny. Znajdziesz w niej małe laleczki-dziewczynki, chłopczyka, maluszka, dorosłe lale z ubrankami do przebierania, lale-panów oraz rodzinę syrenek.

Galeria wszystkich postaci z książki znajduje się tutaj.

Obszerna część teoretyczna oraz opis materiałów

W książce zawarta jest cała teoria szydełkowania lal – opis wykonania każdego oczka, dodatkowe techniki takie jak niewidzialne ujmowanie oczek, niewidzialna zmiana koloru.

Każdy wzór jako osobny rozdział

Każdy projekt ma własną okładkę, spis potrzebnych włóczek, materiałów i kolorów.

Instrukcja krok po kroku, zdjęcia obrazująca każdy element

Etapy wykonania lali są dokładnie opisane, towarzyszą im liczne zdjęcia, które ułatwiają zrozumienie wzoru. Trudniejsze elementy są dodatkowo pokazane na dołączonych filmikach.

BONUS - Kolorowanka

Dołączana do książki miniksiążeczka do kolorowania może być użyta:

  • do wspólnej zabawy z Twoją małą dziewczynką,
  • do zaplanowania kolorów dla lali (przez córę / wnuczkę lub przez Ciebie samą!)

Drukowana książka - dlaczego warto?

Na rynku polskim póki co szydełkowych książek po polsku nie ma zbyt wiele. 
Ta jest jak najbardziej „tradycyjna”, z drukarni 🙂
 
  • Książka jest rozmiaru A4, ma 128 stron, drukowana na wzmacnianym papierze kredowym! Nie rozerwie się, jest „dziecioodporna” 😉 , zaś okładka ma bardzo ciekawą fakturę, jest twarda ale milutka w dotyku (szkoda, że o tym możesz się dopiero przekonać, trzymając ją w rękach),
  • Jest możliwe zakupienie książki w postaci wirtualnej (e-booka) oraz wysyłki za granicę (Global Express).

Książka jest "żywa" - dla posiadaczek książki są wydawane cykliczne miniwzory - dodatki

Strój Pary Młodej, Tata Syren, Mały Kotek i piesek, dodatkowe ubranka – to tylko niektóre z dodatkowych wzorów, które ukazują się cyklicznie i są do „zdobycia” po zrobieniu konkretnych lal z książki.

Wzory ukazują się na dedykowanej grupie książki: 

Książka Szydełkowe Lale proste i śliczne!

Na grupie można też zadawać dowolne pytania do wykonywanych postaci.

 

Zobacz, co czytelniczki piszą o książce (z serwisu lubimyczytac.pl):

20

„Wiedziałam, że się nie zawiodę”

 
Z niejednym wzorem autorki miałam już styczność, z przyjemnością więc nabyłam tę pozycję. Wiedziałam, że nie zawiodę się i tak się stało. Książka jest cudowna! 
Widać, że Pani Daria zadbała nawet o najmniejszy detal. Fantastyczna jakość papieru, piękne zdjęcia, super wydruk!
Miłym zaskoczeniem są zdjęcia procesu tworzenia, przyznam, że w wielu książkach czy gazetkach właśnie tego mi brakowało, gdyż nie mam dużego doświadczenia w tworzeniu szydełkowych zabawek. Gratis szybko został przejęty przez moją córkę 🙂 Ogrom wiedzy przekazany w naprawdę przyjemny sposób. Polecam!

Sikorka

Lala Lulu to wzór na małą i prostą lalę na szydełku, dostępny na stronie Lulu and Tete, w technice amigurumi, do wykonania w domu, schemat ze zdjęcia pochodzi z książki Szydełkowe lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi
Lala Ella i Aleks to wzory na lale na szydełku, dostępne na stronie Lulu and Tete, w technice amigurumi, do wykonania w domu, schemat ze zdjęcia pochodzi z książki Szydełkowe lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi
Lala Aleks, chłopiec z gitarą to wzór na lalę - chłopaka na szydełku, dostępny na stronie Lulu and Tete, w technice amigurumi, do wykonania w domu, schemat ze zdjęcia pochodzi z książki Szydełkowe lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi

„Bardzo długo czekałam na taką książkę”

Bardzo długo czekałam na taką książkę. Autorka w przystępny sposób przedstawia etapy tworzenia przepięknych lal.
W książce oprócz wzorów na lale znajduje się obszerna część teoretyczna, w której w zwięzły sposób przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia związane z szydełkowaniem zabawek. Jest to niewątpliwie bardzo przydatna wiedza dla początkujących szydełkomaniaczek ale również dla tych bardziej zaawansowanych, gdyż pozwala usystematyzować już posiadane doświadczenie. W książce znajduje się mnóstwo zdjęć z kolejnych etapów tworzenia zabawek, oprócz lal znajdziemy w niej również inne projekty, np. maskotki dla mniejszych bohaterów, gitarę czy torebki dla „mam”. Super rozwiązaniem jest umieszczenie odsyłaczy do Youtube do kanału autorki, gdzie na żywo dzieli się wiedzą i doświadczeniem oraz omawia trudniejsze momenty tworzenia lal.
{…} Kontakt z autorką nie kończy się na zakupie książki, stworzona została specjalną grupa na Facebook, gdzie planowane jest wspólne dzierganie co dodatkowo motywuje do działania. 
Z całego serca polecam tą pozycję zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośniczkom szydełkowania. To pięknie wydana, bogato ilustrowana i zważywszy na ilość wiedzy i wzorów stosunkowo niedroga książka.

- Ania

Wzór na lalę syrenkę Amelia na szydełko - schemat amigurumi, zawiera opis krok po kroku wykonania lali ze zdejmowanym bikini, realistyczna lala z drucianym stelażem. Wzór pochodzi z książki Szydełkowe lale zawierającej schematy po polsku na szydełko amigurumi.

„Projekty lal są niesamowicie piękne a zarazem „proste”…”

Jestem zachwycona! Książka dla wszystkich tych, którzy chcą zrobić swoją szydełkową lalę. Zarówno dla tych bardzo początkujących jak i zaawansowanych w szydełkowaniu.
Książka zawiera podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia przygody w świecie lal. {…} Dowiedziałam się jak można niektóre rzeczy zrobić lepiej, estetyczniej lub prościej;) {…}
Projekty lal są niesamowicie piękne a zarazem ” proste” . {…}
Książka jest pięknie wydana. Bardzo dobra jakość papieru. Przy wieloktotnym przewracaniu nic się w środku nie rozkleja z czym się nie raz już niestety spotykałam.
Treść, zdjęcia, miejsce na notatki i zakładka w okładce, która pozwala zaznaczyć gdzie skończyliśmy czytać, przeglądać sprawiają, że z przyjemnością do niej wracamy.
Przeczytałam jednym tchem i nawet zaczęłam coś niecoś robić 😉 Serdecznie polecam. Czyż nie jest cudowne to, że za sprawą tej publikacji możemy stworzyć własną lalę dla córki, wnuczki, sąsiadki lub po prostu dla siebie samej;) Niech moc szydełka nas prowadzi;)

- Kaśka

Lala Amelia syrenka to wzór na bajkową lalę na szydełku, dostępny na stronie Lulu and Tete, w technice amigurumi, do wykonania w domu, schemat ze zdjęcia pochodzi z książki Szydełkowe lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi

Książkę sprzedaję w kilku wariantach.

Wybierz zestaw idealny dla Ciebie!

KSIĄŻKA

Szydełkowe Lale proste i śliczne - 15 projektów amigurumi
Zestaw zawiera:
89
+ koszty wysyłki

Zestaw
PREMIUM
Z KURSEM

Zestaw zawiera:
154
109
+ koszty wysyłki

Zestaw
TWÓRCY WZORÓW

Zestaw zawiera:
284
199
darmowa wysyłka!
pl_PLPolski