fbpx

Historia Lulu and Tete

Lulu i Tete  to byli pierwsi „przyjaciele” mojego synka – króliczek i tygrysek. Te proste, dziecięce słówka spodobały mi się tak bardzo, że  ich imionami ochrzciłam moją szydełkową działalność.

Chciałam,  żeby nazwa podkreślała więź, jaka tworzy się między mamą i dzieckiem czy babcią i wnuczkiem.   Szydełkowanie daje możliwość tworzenia własnych, unikalnych dzieł, które jednocześnie stają się pięknymi prezentami dla naszych najbliższych.

W 2019 powstały pierwsze szydełkowe Lale spod marki Lulu and Tete: najpierw „wyluzowana” lala Ella w jeansach, potem syrenka Amelia, zaś następnie – bliźniaki Lulu i Tete.

Z czasem powstała pierwsza lalowa książka, a do szydełkowej rodziny dołączać zaczęły klasyczne maskotki.

Coraz więcej osób zaczęło dołączać na organizowane cyklicznie kursy. Po roku Lulu and Tete doczekało się drugiej, tym razem maskotkowej książki.

Parę słów o mnie - Daria Robbe Groskamp

Cześć! Mam na imię Daria. Moją pasją jest tworzenie i szerzenie wzorów na piękne, ale zarazem proste w wykonaniu lale i maskotki, które każdy może stworzyć w zaciszu swojego domu.
Jestem również autorką dwóch książek z instrukcjami na szydełko, robione techniką amigurumi: Szydełkowe Lale oraz Szydełkowe Maskotki.

Prywatnie szczęśliwa mama dwójki maluchów i męża Holendra, po którym mam oryginalne nazwisko 🙂

Moją największą pasją jest pomaganie innym osobom w odkryciu, jak wspaniałym hobby jest szydełkowanie oraz ile radości oraz dobrego może nam ono dać!

W wolnych chwilach obmyślam różne szydełkowe projekty oraz w jaki jeszcze sposób zafascynować nowe osoby światem szydełka.

Moim najnowszym projektem jest przekazywanie mojej wiedzy dotyczącej projektowania własnych wzorów. Tak aby każdy mógł spróbować tego niezwykle angażującego zajęcia i dać pełny upust swojej kreatywności.

Misja moja i Lulu and Tete

Moją misją jest propagowanie szydełka jako formy aktywnej medytacji, która może łączyć pokolenia.

Czy to poprzez wspólne dzierganie w rodzinnym gronie, czy też przez kontakt z dzieckiem na etapie projektowania – formuje się dodatkowa więź. Wspieram jej budowanie poprzez tworzenie oryginalnych zabawek, które nie tylko ładnie wyglądają, ale i którymi można się fajnie razem… pobawić.

Lale, które można dowolnie przebierać. Zwierzątka, które mają swoje rodziny. Pluszowe zwierzaczki domowe realistycznej wielkości – moje projekty najpierw testują dwaj najważniejsi testerzy, czyli moje dzieci. Dopiero po ich aprobacie projekt zobaczy światło dzienne.

Do moich książek dołączam też kolorowanki z postaciami z książki – tak aby już na etapie projektowania i planowania kolorów nasze dzieci mogły być aktywnie zaangażowane w proces twórczy.


Moje lale to postaci z całego świata, o różnych narodowościach i odcieniach skóry. W ten sposób chcę naturalnie wprowadzać w życie naszych dzieci idee, że niezależni jak wyglądamy i gdzie się urodziliśmy, wszyscy jesteśmy równi.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda mój przykładowy kurs oraz lala wykonana z mojego wzoru?
Zobacz filmik, ukazujący lalę Maję!

Ciekawi Cię, jak powstała marka Lulu and Tete?

Przeczytaj wywiad na blogu Szydłaki Cudaki!

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz, czytam wszystkie wiadomości!

pl_PLPolski